Elnezest a megkesett valaszert, most ertem csak haza.
Nekem legtovabb a footage felvetele tartott, nem semmi mutatvany volt kezbol venni es kozben elinditani az alufoliat is, de vegul sikerult. Eredetileg ennel sokkal jobban remegett a felvetel, ha valakit erdekel leirom majd a stabilizalast is, mert erre is szukseg lehet.
Szoval premiere pro-ban behuztam a dvcamrol a felvetelt, ami maris erdekesen nezett ki, mert az osx-es premiere mindenaron konvertalni akarta dv avi formatumbol : (windowson epp adobe license problemakkal kuzdok 🙂 Rahuztam a videot a ‘Sequence’ feliratu ablakra, ahol az ‘in/out point’-ok beallitasaval lehet meg finomitani azon, hogy hol kezdodjon/erjen veget az adott sequence. Ezutan le lehet huzni a timeline ‘Video 1’ savjara, es menteni a projektet.
Nem volt logom se, igy gyorsan megkerestem melyik fonttal keszult, es csinaltam egy feliratot photoshopban. Transparent background, 90px-es fekete betuk, feher outer glow, aztan lehet is menteni psd fileba.
After effectsben importaltam a premiere projektet es a psd filet. Mindkettot le kell huzni a layerek koze bal alul, a psd (tehat a logo) megy felulre. Eltekertem arra a reszre ahol mar teljesen ki van nyujtva a folia, ezutan kijeloltem a logo layeret. A preview ablakban jobb katt, van valahol egy ‘free transform’ opcio, itt forgattam rajta annyit, hogy parhuzamos legyen a folia szelevel, majd beigazitottam a folia kozepere.
Ezutan eltekertem arra a reszre, ahol meg epp nem kell hogy latszodjon a logobol semmi, mert a folia meg fel van tekerve, de maga a foliatekercs mar latszik a kepen. Csinaltam egy 4 pontbol allo maszkot a logo layeren, vegulis majdnem negyzet lett, de a jobb oldala ugye a feltekert folia jobb oldalat koveti. A layereknel le kell nyitni a logo layert a kis nyillal, megkeresni a maszkot, es a shape mellett rakattintani a kis ‘ora’ ikonra – innentol lehet animalni a maszkot a timelineon. Parszor (4-5) arrebbtekertem a videot, es a maszkot az adott pillanatban mindig hozzaigazitottam ujra a folia szelehez. A program linearis interpolacioval szamolja ki hol kell epp tartania a maszknak, a foliatekercs sebessege pedig nem linearis, a vegere lelassul, igy nem lettek volna szinkronban ha csak az elejet/veget jelolom be. Ezutan a maszk tipusat ‘substract’-re kell allitani, igy ami a maszk ala esik az nem jelenik meg, es elmeletileg kesz is a remekmu, lehet exportalni 🙂
No ezt most gondolom jol megaszontam 🙂 Ha nagyon nem jon ossze csinalok szivesen egy videot is a folyamatrol, bar azt csak ugyanezekkel a programokkal lehetne ertelmezni. Ezert sincs pontos ikon elhelyezkedes nehol, mert az ediusban valoszinuleg mashol van, ellenben a maszk fogalmat biztosan ismeri, csak meg kell talalni 🙂
wakummaci / krampi – Ti arra gondoltatok, hogy a papircso belsejen legyen a logo, mint mondjuk a gyarto neve egy markasabb szigeteloszalagnal? Erre tobb otletem is van, de a legegyszerubb kinyomtatni a megfelelo mintat szines lezerrel, es beleragasztani az alufolia papircsovebe 🙂 Persze utomunkaval is meg lehet csinalni, de az mar gyaszosabb muvelet.