Mint a nyomóerő és a felület.
Egyébként végeredményben ugyanazt mondjuk, csak én kicsit másképp. :happy1:
Jaja, így gondoltam én is.
Végeredményben mind ugyanazt mondjuk, nem? 😀 😉
Ebben a fórumban: Szívókák, szívócsövek Hozzászólás
Mint a nyomóerő és a felület.
Egyébként végeredményben ugyanazt mondjuk, csak én kicsit másképp. :happy1:
Jaja, így gondoltam én is.
Végeredményben mind ugyanazt mondjuk, nem? 😀 😉
Szegény 10 forintos szipkát nem hagyjuk nyugodni :happy1: én pl nem is használom, csak társaságban, akkor pedig észre se venni, hogy egy hajszálnyival nehezebb szívni.
Szerintem egyáltalán nem nehezebb szívni, sőt…ugyanolyan…
Ha ergonomikus szipkát használsz akkor meg végképp…-nekem valamiért ilyen tapasztalataim vannak…egy hajszálnyit nehezít max a szíváson, de sztem ugyanolyan. :super:
Az ergonomikus szipka szerintem is kényelmesebb és szerintem ízben is változtat, mindenki tudja ,hogy a nyelven valahol csak sósat vagy édeset…stb érzékelünk. És amikor a sima szipkával szívjuk akkor lényegébe egy helyen érezzük csak az ízt. De ez a szipka laposabb így egyszerre nagyobb részen jön a füst= jobban szét terül és a nyelv több részére jut ,így több ízt érzünk.Ha hülyeséget mondtam akkor elnézést.
Szerintem ez értelmetlen. A szájban annyi örvény van, amik a füstöt teljesen eloszlatják. Legalábbis én próbáltam többször ezt a szipkát, de egyszer sem adott erősebb ízt.
Ha hülyeséget beszélnék ezer bocs, de nekem ez nem világos. Ha már a fizikát említették korábban, ezt az ergonómikus szipkát és a száj találkozását egy Venturi csőhöz lehetne hasonlítani. Aki nem ismeri ez olyan cső, ami középen mindkét irányból tölcsér alakban van szűkítve. A két egymással szemben lévő szűk rész találkozásánál van az ún. torok rész ami a szipka és az ajak találkozása pl. 🙂 A szájüreg pedig a másik tölcsér, aminek az átmérője az ajaktól bővül. Ezeknél a csöveknél csak a folyadék vagy gáz sebességét lehet változtatni, a koncentrációját nem. Én ezt ehhez tudnám hasonlítani, bár azért nem ugyanaz, de hasonlít. 🙂
Furcsa, de ha jól értem, igaz, ugyanis erősebben lehet szívni, de a füst koncentrációját nem változtatja, csak a tömés milyensége… viszont talán Krampi volt az, aki leírta, hogy az íz koncentrációja megváltozik, ezért ha többen ülnek össze, ő a saját Razan fejét viszi, így a higénia is megmarad, és a szipka sem zavarja.
Engem nem hagyott nyugodni a dolog, és most teszteltem két különböző szipkával a pipázást. Nem írok külön elemzést, mivel semmi értelme. 🙂 Az eredmény ugyanaz volt az átlagos szipkával is és az ergonómikussal. A füst terjedése igaz, hogy másabb, mivel az ergonómikus szipka nyílása széles, viszont a magassága rendkívül alacsony, és a füst nehezebb szívással gyorsabban jön át rajta, de kifújásnál a mennyisége ugyanannyi volt. Viszont ízben nálam semmi változást nem mutatott az ergonómikus ergo az előző hozzászólásomnak talán mégiscsak van egy kis értelme. 🙂
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!
Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.