James!
Ha nem túl nagy kérés akkor leírhatnád hogy hogy üzemel a kerámia. Mennyi ideig bírja egy tömés, milyen szenet raksz rá, és mennyit…stb.
Ebben a fórumban: Kerámiák Hozzászólás
James!
Ha nem túl nagy kérés akkor leírhatnád hogy hogy üzemel a kerámia. Mennyi ideig bírja egy tömés, milyen szenet raksz rá, és mennyit…stb.
Ha nem túl nagy kérés akkor leírhatnád hogy hogy üzemel a kerámia. Mennyi ideig bírja egy tömés, milyen szenet raksz rá, és mennyit…stb.
Haveromnak is van mini Vortexe és sokat pipázunk együtt szóval röviden le tudom írni én is:
Füst: szinte annyi mint Vortex-el
Íz: hasonlóan kihozza az ízeket mint a Vortex
Szén: 2 CocoCoal / 2 fél CB szokott rajta lenni, alufólia hőtartóval
Idő: itt van a legnagyobb különbség a két kerámia között, 1 óránál hoszabb tömésre nem emlékszem
Remélem tudtam segíteni
Íz: hasonlóan kihozza az ízeket mint a Vortex
Szén: 2 CocoCoal / 2 fél CB szokott rajta lenni, alufólia hőtartóval
Idő: itt van a legnagyobb különbség a két kerámia között, 1 óránál hoszabb tömésre nem emlékszem
Remélem tudtam segíteni
Köszönöm, ezekre voltam kíváncsi!
(egy kollégám kért meg hogy vételezzek neki egy ilyen kerámiát, neki adom tovább az infót)
Mivel maga a Genie vortex kisebb, így kevesebb dohány, kevesebb melasz megy bele. Emiatt nem bírja olyan sokáig mint eredeti nagyobb testvére. Az előnye igazából továbbra is az ami a vortex kerámiát vortexé teszi: jobban átjárja a levegő a dohányt és a melasz a tömés elejénél nem folyik le. Ez pedig annyit jelenet: jobban érezhető ízek.
Így végül is a kis genie vortex kerámia is jó vétel, ám személyes tapasztalatom nincs. 🙂
Végülis igen, a fontos infókat már leírták előttem! 🙂 Annyi különbséggel, hogy én bio szenet használok, és az korong alakú mint az öngyulladós szenek. Abból szoktam rárakni két felet. Két réteg alufóliát használok bőven elég. Dohánnyal pedig nem szoktam teltömni, és nagyon finoman kiadja az ízeket. Pont a minap szereztem friss doboz Nakhla sárgadinnyét, a kedvenc dohányom. Vortexbe most tömtem előszőr, és hát ízorgazmusom volt 😀 😀 A tömés ideje valóban 1 óra körüli, hőtartót nem használok. Jó vétel, megéri. 🙂
Ja igen, kifelejtettem, hogy kisebb méretéből fakadóan kevesebb szén kell hozzá.
ez rámegy bashára, illetve ha nem, akkor fel lehet csiszolni? 😀
Sas: nem megy rá semmilyen általunk használt pipára így a bashára sem.
Fel kell csiszolni:) olvas vissza picit James már meg is valósította
Syska: egyébként szerintem ez a “mennyi ideig bírja” ez dohány függő is. Csak egy példa múltkor 12 g Fantasia dohány volt a kitömött vortexben s nálam két órát simán bírt, csak dobáltam rá a szeneket s még másnap is olyan illata volt az eliveleg szétégett dohánynak hogy majdnem beleharaptam.:)
Bashának alapból nagyon széles a felső csonkja, sok bajom volt vele. Mini Vortex tuti, hogy nem megy rá. Szerintem még csiszolva sem nagyon.
Csiszolva rá fog menni…22mm belső átmérő (és ennyi csiszolással elérhető) elég az Aladin pipákhoz is.
De most komolyan minek találták fel ezt a fajta vortexet ha nem is megy rá a pipákra :triste1: .Inkább összegyűjök pénzt és veszek egy normális vortexet. 🙂
Kispipákhoz készült, ennyi. Egyébként szerintem éri az árát, és James módszerével hipp-hopp lehet bővíteni a belső átmérőn.
Néztem James módszerét, ő konkrétan ledarálta :malin2:
Lehet, hogy majd megpróbálkozom vele, egyelőre a phunnelt tanulom. (mellesleg azt is nekem kellett megcsiszolni X| )
Persze, dohány függő is. Én azt az esetet vettem figyelembe, ha egy adott dohány van csak.
Itt van amiről beszéltem.. :D:D
én is hasolón gondolkodtam csak se ilyen fúrófejem nincs se mini vortexem
Ez a fúrófej is jó hozzá, csak ezzel nem lehet olyan finoman lecsiszolni mint a fémmel, ennek durvább a felülete, és a fotón is látszik, hogy kicsit sorjás, viszont gondot szerintem okozhat. Sok sikert hozzá. 🙂
A végén polírpapírral lehet finomítani, de az ötlet nagyon jó!
Majd még javítgatok rajta ,és akkor is töltök fel képet is:D:D
Sziasztok!
Ez a kerámia kisebb mint az egyiptomi kerámiák?
Magasságát tekintve kisebb, a kerámia (jobb szó híjján) űrtartalma is kisebb, olyan 12-15g dohány fér bele, viszont az átmérőjét tekintve csak 1-1,5cm-el marad el az eredeti Vortex-étől. Sokat használtam amíg nem szereztem Alien Phunnelt.. Azt könnyebb szívni.. Valószínűleg többet használnám, hogy ha valamiféle módon ki tudnám szélesíteni a központi kúpon található lyukakat. (ez egyben felhívás is, hátha valakit megihlet a dilemmám és ad tippeket hozzá, esetleg megvalósítja)
Kösz a választ 🙂 valószínűleg keddtől egy ilyen kerámiával gazdagodok mivel az egyiptomim széttörött :rouge:
Öhm.. legfontosabb dolog.. 27 cm-es tugra pipákra tervezték eredetileg ezt a mini vortexet, mivel egy átlag vízipipa csonkja szélesebb, mint a mini vortex szára.. nem árt csiszoló papírral az ujjadra felcsavarva dörzsölni a mini vortex szárát, hogy kiszélesedjen.. vagy lapozz vissza párat és egy gyorsabb, de körülményesebb megoldást is találsz!
Lehet, hogy körülményesebb, de ha csiszolópapírral kezdi el tágítani a lyukat, akkor az is megtörténhet, hogy a smirgli sima oldalával hamarabb lecsiszolja az ujját mint a kerámiát. 🙂 (Én például kézi reszelővel kezdtem, fél óra után feladtam. 😀 )
Az is meglehet, viszont én végeztem vele bő fél napi masszív csiszolgatás után 😀 Az ujjaimnak semmi baja nem lett, mert nem is tudom milyen csiszolópapírt kaptam.. Édesapám autófényező és nagyon tudatlan vagyok a dologban.. nem tudok sajnos tippet adni, hogy milyen csiszolópapír ajánlott ehhez a művelethez..
Hamarosan meg lesz csinálva az összes, igaz kicsit többe kerül, mert egy gépet készítettek hozzá, meg a munkadíj, és akkor nem kell többet csiszolgatni, és attól félni, hogy repedezik, vagy törik a kerámia.
Ma megjött a kerámia holnap kicsiszolom. 🙂 Átmérője akkora mint az aladin egyiptomi kerámiáé volt de viszont súlyra könnyebb.
Megkésve ugyan,de kész lett a mini vortex,és csináltam képeket is róla:
Hogy áll ez a dolog?
Egy újabb észrevétel. Az újdonsült Aladin Fata Morgana pipámra már sokkal nehezebben ment rá a mini Vortex. Nagyon vékony tömítéssel állt meg rajta. Szóval a meglévő 22 mm-es átmérőt ehhez a pipához olyan 24-25 mm-re kellene csiszolni, amit nem tudom, hogy még elbírna-e a kerámia. A tavaszi szünetben megpróbálkozok vele és beszámolok az eredményről.
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!
Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.