A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #94806
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712
    krampi írta korábban:
    Régen én az összehasonlító elemzést gyúrtam. Egyszerűen annyit csináltam, hogy tudatosan az utolsó pár hónapban, amikor készültünk az érettségire, összegyűjtöttem a különböző összehasonlítási szempontokat, illetve a lehetséges variációkat. Így volt egy elég részletes vázam, amit bármilyen művek összehasonlítására fel lehetett használni és e mellé vettem még az amúgy kiemelt szempontot, ami alapján az összehasonlítást venni kellett. Így volt egy szubjektív szempont, amelynél a saját elképzeléseim szerint hasonlítottam össze a műveket, illetve volt egy kőkemény szakmai megközelítés, szakzsargonok tömkelegével. E mellé jött természetesen a fogalmazás szabatos felépítése, de azzal szerencsére sosem volt gondom.

    A többit azt valahogy sosem szerettem, mondhatni sosem tudtam “humán” fejjel megközelíteni a dolgokat 😀 Racionalitás rulez!

    Én ugyanígy indultam neki a novellaelemzésnek, hogy egy sablon szerint elemeztem a műveket. Nekem ez sokkal jobban megy mint a másik két lehetőség. Elhelyezhetjük térben-időben, a történelmi eseményekkel párhuzamba állíthatjuk. A novella fogalmát szép hosszan leírjuk, ha ismert a szerző, akkor a munkásságát is jellemezni lehet, mint például idén Móricz Zsigmondnál. Na de most nekiülök a mateknak még van 1 témakör amit át kell néznem, ha ez sikerül elalvás előtt lazításként tömök egy Nakhla kétalmát. 🙂

    , Hozzászólás ID: #94807
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Ákos: Nem cukkolni akarlak, sorry. 🙂

    , Hozzászólás ID: #94808
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415
    James írta korábban:

    Én ugyanígy indultam neki a novellaelemzésnek, hogy egy sablon szerint elemeztem a műveket. Nekem ez sokkal jobban megy mint a másik két lehetőség. Elhelyezhetjük térben-időben, a történelmi eseményekkel párhuzamba állíthatjuk. A novella fogalmát szép hosszan leírjuk, ha ismert a szerző, akkor a munkásságát is jellemezni lehet, mint például idén Móricz Zsigmondnál. Na de most nekiülök a mateknak még van 1 témakör amit át kell néznem, ha ez sikerül elalvás előtt lazításként tömök egy Nakhla kétalmát. 🙂

    No, én viszont 10 perc gondolkodás után nekiestem az érvelésnek. 😉 A novellaelemzést sose szerettem, nekem túl sablonos, és kicsit unalmas is… Az összehasonlításról meg nem tudtam elsőre olyan sok mindent összeszedni, hogy kijöjjön a 3 oldal, úgyhogy maradt a kedves érvelő esszé. Kb. fél óra után összeállt egy vázlat, hogy nagyjából mit akarok kihozni az egészből, úgyhogy a következő két órában kicsúszott egy 6 oldalas esszé… :happy1: Igaz, tágan értelmeztem a feladatot, de ez így van kitalálva, nem? 🙂 Sok sikert a többihez!

    , Hozzászólás ID: #94809
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    sYska/!/ írta korábban:
    Ákos: Nem cukkolni akarlak, sorry. 🙂

    Semmi gond! :super:

    Csak nagyon várom már! Tudod, hogy minden új cucc nagyon érdekel!

    , Hozzászólás ID: #94810
    wazza
    Felhasználó
    WaZza
    • Hozzászólás: 104

    Bin Laden halott vajon miért nem hiszem el , túl sok az összeesküvés a háttérbe 😀 Viszont én elbúcsúzom, lefekvés előtt még nézek egy JS-t. A holnapi matekhoz meg mindenkinek sok sikert, és nem elfelejteni berakni a számológépet,4jegyűt. :cote:

    , Hozzászólás ID: #94811
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    :fleur1: Isten éltessen mou!! :fleur1:

    , Hozzászólás ID: #94812
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    Boldog születésnapot Mou:)

    , Hozzászólás ID: #94813
    wesdeyn
    Felhasználó
    Wesdeyn
    • Hozzászólás: 30

    Boldogot mou!!!!!!!!!!!!!:)

    , Hozzászólás ID: #94814
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Isten éltessen!

    , Hozzászólás ID: #94815
    neopht
    Felhasználó
    nEopht
    • Hozzászólás: 341

    Isten Éltessen mou! :alcool1:

    , Hozzászólás ID: #94816
    pinyo
    Felhasználó
    pinyo
    • Hozzászólás: 109

    Isten éltessen !:D

    , Hozzászólás ID: #94817
    neopht
    Felhasználó
    nEopht
    • Hozzászólás: 341

    impro! Gratulálunk a győzelmetekhez ! 🙂

    , Hozzászólás ID: #94818
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631

    Matek érettségi h sikerült srácok? én kimaxoltam 😀

    , Hozzászólás ID: #94819
    wazza
    Felhasználó
    WaZza
    • Hozzászólás: 104

    Háááát 😀 szerintem az 1. része nem volt vészes. A 2. része már nehezebb volt, vagy csak én voltam kiégve? xD

    , Hozzászólás ID: #94820
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    Van itt gyógyszerész? 😀

    , Hozzászólás ID: #94821
    pinyo
    Felhasználó
    pinyo
    • Hozzászólás: 109

    Esik az eső 🙁

    , Hozzászólás ID: #94822
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Itt süt a nap ,most tértem át a második sörömre… :alcool1: (nálunk 2 literes a sör…)

    , Hozzászólás ID: #94823
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    Srácok ma este valaki megy zpbe Zorallra?

    , Hozzászólás ID: #94824
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414
    dózer23 írta korábban:
    Srácok ma este valaki megy zpbe Zorallra?

    Esőkabátot vigyél 😀

    , Hozzászólás ID: #94825
    wesdeyn
    Felhasználó
    Wesdeyn
    • Hozzászólás: 30

    Valaki nemjön le mostanában Kanizsára???Kellene pár cucc ami itt nincs.:(:(

    , Hozzászólás ID: #94826
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    mégsem megyek ez a szél lefújja a hajam…

    , Hozzászólás ID: #94827
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414
    dózer23 írta korábban:
    mégsem megyek ez a szél lefújja a hajam…

    Borotváld le … 😛

    , Hozzászólás ID: #94828
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    Te kis “hunszut”:D

    , Hozzászólás ID: #94829
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414
    dózer23 írta korábban:
    Te kis “hunszut”:D

    Figyi, szólsz, szívesen segítek 😀 De szigorúan csak a kobakodról lehet szó 😀

    , Hozzászólás ID: #94830
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    köszi de a nullás nekem tökéletes egyenlőre 🙂

    , Hozzászólás ID: #94831
    duayne
    Felhasználó
    Duayne
    • Hozzászólás: 160

    Ma láttam a MyaQT-met. Ami már az enyém, de nem az enyém, csak-legjobb esetben is-egy hónap múlva. Vagy akkor sem, csak év végén. Attól függ, milyen ügyes vagyok.

    De a barátnőm egy cuki, mert már megvette nekem, de a barátnőm egy kegyetlen, mert megmutatja, de nem kaphatom meg, csak ha megérdemeltem…

    , Hozzászólás ID: #94832
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414
    Duayne írta korábban:
    Ma láttam a MyaQT-met. Ami már az enyém, de nem az enyém, csak-legjobb esetben is-egy hónap múlva. Vagy akkor sem, csak év végén. Attól függ, milyen ügyes vagyok.

    De a barátnőm egy cuki, mert már megvette nekem, de a barátnőm egy kegyetlen, mert megmutatja, de nem kaphatom meg, csak ha megérdemeltem…

    Súlyos árat fogsz te még fizetni azért a pipáért … :happy1:

    , Hozzászólás ID: #94833
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    az biztos:D szerintem szúrj ki vele és vegyél egyet magadnak:D és megdől a zsarnok hatalma:D

    , Hozzászólás ID: #94834
    duayne
    Felhasználó
    Duayne
    • Hozzászólás: 160

    Á, annyira tetszik neki is, hogy még örülne is.

    , Hozzászólás ID: #94835
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Lehet velem van a baj, de miért egyre menőbb az, ha valaki 2-est kap matek érettségin? Vagyis abban reménykedik, hogy hátha az meglesz. Természetesen középszintről beszélek.

    Már nem azért, de őszintén szólva talán a középszintű matek érettségi az egyetlen, amihez konkrétan nem igazán kell leülni tanulni, hogy valaki normálisan megírja, ellenben tökéletesen alkalmas a gondolkodásra képtelenek kiszűrésére.

    Úgy látszik butának lenni kúl!

30 bejegyzés megtekintése - 12,691-12,720 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.