A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #94776
    snake
    Felhasználó
    Snake
    • Hozzászólás: 144
    krampi írta korábban:
    Snake írta korábban:

    Hát én csak azt akarom ne jelentsük ki ilyen határozottan, ha valakinek szerencséje van, betévedhet olyan üzletbe ahol van friss af. De nagy általánosságban igazad van, én is csak egy üzletről tudok ahol van jó minőségű az egész országban. Viszont aki tapasztalatlan azt tényleg megtéveszthetik a többi üzletben..ahol már lejártak.. :S

    Én arról írtam, hogy jelen pillanatban tudomásom szerint senki nem rendelkezik olyan engedéllyel, hogy legálisan hozhasson be AF dohányokat és azokat árulhassa. Így szerintem az az általános eset, hogy jelenleg nem kapható. Mindenesetre utána azt is írtam, hogy néhol fellelhető, de azoknak a nagy része sajnos régen lejárt (ergo egy része még friss). De az illegális dohányimporttal, mint olyannal nem hiszem, hogy mértékadó forrásként kéne számolni 🙂

    Jól van, én nem vitatkozni akarok, azt hiszem finoman fogalmaztam.. és mondtam általánosságban igazad van, de szerencséje lehet az embernek..ha olyan helyre téved. És kész. Nem a reménytelenséget akartam hangsúlyozni, hanem azt, ha valaki szerencsés kaphat.

    , Hozzászólás ID: #94777
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Az tény, hogy néha felbukkannak friss adagok és hogyha ilyen szerencsés helyzetbe kerül az ember és a lejárati idővel sincsen semmi probléma, akkor érdemes megvásárolni.

    , Hozzászólás ID: #94778
    merovingian
    Felhasználó
    merovingian
    • Hozzászólás: 17

    Sziasztok!

    Most regisztráltam, és lenne egy pár kérdésem a vízipipázással kapcsolatban.

    Úgy döntöttem veszek egyet,ezért elkezdtem információt gyűjteni róla.Rengeteget olvastam,

    de mégis úgy érzem el kéne egy tapasztalt ember segítsége.Ha valaki szívesen ad

    tanácsot akkor azt megköszönném. 🙂

    , Hozzászólás ID: #94779
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414
    merovingian írta korábban:
    Sziasztok!

    Most regisztráltam, és lenne egy pár kérdésem a vízipipázással kapcsolatban.

    Úgy döntöttem veszek egyet,ezért elkezdtem információt gyűjteni róla.Rengeteget olvastam,

    de mégis úgy érzem el kéne egy tapasztalt ember segítsége.Ha valaki szívesen ad

    tanácsot akkor azt megköszönném. 🙂

    Üdv!

    Ha olvasgattál, akkor azért nagy vonalakban képben vagy a dolgokkal kapcsolatban 🙂 Ha nem tetted volna még, akkor érdemes pl. a vizipipafan.com oldalon található cikkeket végigböngészni. Ha utána konkrét kérdések merülnek fel benned bizonyos dolgokkal kapcsolatosan, akkor azokra elég sok választ találhatsz itt a fórumban vagy a témákat böngészgetve, vagy pedig a keresőt használva. Hogyha pedig valamivel kapcsolatban konkrét kérdésed van, akkor azt itt a megfelelő témába feltéve biztos, hogy tudunk segítséget adni 🙂 Mert azért elég tág dolog a vízipipázás, így átfogó tanácsokat sem lehet adni 🙂

    , Hozzászólás ID: #94780
    merovingian
    Felhasználó
    merovingian
    • Hozzászólás: 17

    Igazából lenne két kérdésem.Az egyik,hogy melyik internetes oldalon lehet dohányt kapni (nem frissítőt,vagy ízesítőt), kifejezetten az Al Fakher-re gondoltam,de az

    se baj ha tudom hogy a többit hol lehet kapni,mert nézegettem,de csak az egyik oldalon láttam (***.hu/),ahol jelenleg csak telefonon tudok érdeklődni.A másik,hogy ha nem izzítok óránként (csak mondjuk hetente, két hetente egyszer) mennyi dohányt érdemes vennem (és melyik a jó íz),illetve hány tömésre elég.

    Köszönöm a válaszodat!

    , Hozzászólás ID: #94781
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414
    merovingian írta korábban:
    Igazából lenne két kérdésem.Az egyik,hogy melyik internetes oldalon lehet dohányt kapni (nem frissítőt,vagy ízesítőt), kifejezetten az Al Fakher-re gondoltam,de az

    se baj ha tudom hogy a többit hol lehet kapni,mert nézegettem,de csak az egyik oldalon láttam (***.hu/[/url]),ahol jelenleg csak telefonon tudok érdeklődni.A másik,hogy ha nem izzítok óránként (csak mondjuk hetente, két hetente egyszer) mennyi dohányt érdemes vennem (és melyik a jó íz),illetve hány tömésre elég.

    Köszönöm a válaszodat!

    A jelenlegi Magyarországon érvényes törvények alapján online tilos bárminemű dohányterméket (így vízipipa dohányt is) árulni. Ezért nem lelhetsz fel általánosságban dohányokat a webshopokban (bár néhol előfordul, mint azt te is linkelted). Érdemes megkeresni ezeket a boltokat, illetve a hagyományos boltokat is esetleg telefonon, vagy e-mailben, ugyanis sok esetben amúgy van lehetőség postai úton is dohánytermék rendelésére, csak erre ugye az oldalon nem tehetnek semmilyen jellegű utalást.

    Az ízekkel kapcsolatban nehéz lenne konkrét tanácsokat adni, ugyanis ez teljes mértékben egyéni preferencia kérdése. A fórumban elég sok beszámolót és véleményt olvashatsz mind a márkákkal, mind pedig az ízekkel kapcsolatosan. Ha hagyományos egyiptomi kerámiába tömsz, akkor egy 50g-os dohányból kb. 4-5 ömés kijön, de mivel gondolom postai úton kívánsz rendelni, így azért érdemes nem egyenként venni a dohányokat, hanem egyszerre venni pár dobozzal és azokat próbálgatni, hogy a szállítási költség ne legyen túlságosan magas.

    , Hozzászólás ID: #94782
    merovingian
    Felhasználó
    merovingian
    • Hozzászólás: 17

    Igen, elsősorban online gondoltam, bár lehet,hogy mégiscsak személyesen boltban

    veszem meg,mivel édesapám munkájából kifolyólag autóval járja az országot…

    (ezt vásárlások során jól kihasználtuk már párszor,így a postaköltség nem jelentett problémát… =)

    Mindazonáltal persze én nem tudok mindig vele menni, így rá kéne bíznom,ami nem lenne célszerű.=) Ha tényleg elég egy 50 grammos kb 4 tömésre és esetleg több ízt

    vennék és megmaradna,akkor meddig áll el (úgy,hogy ne kelljen frissítőzni)?

    , Hozzászólás ID: #94783
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414
    merovingian írta korábban:
    Igen, elsősorban online gondoltam, bár lehet,hogy mégiscsak személyesen boltban

    veszem meg,mivel édesapám munkájából kifolyólag autóval járja az országot…

    (ezt vásárlások során jól kihasználtuk már párszor,így a postaköltség nem jelentett problémát… =)

    Mindazonáltal persze én nem tudok mindig vele menni, így rá kéne bíznom,ami nem lenne célszerű.=) Ha tényleg elég egy 50 grammos kb 4 tömésre és esetleg több ízt

    vennék és megmaradna,akkor meddig áll el (úgy,hogy ne kelljen frissítőzni)?

    Hát ha személyesen sikerül intézni a vásárlást, talán a postaköltség megspórolása végett tényleg az a legcélszerűbb. Amúgy a dohány hogyha rendesen be van csomagolva, akkor hónapokig eláll minden probléma nélkül, szóval hamarabb el fogod te azt szívni, mint hogy rádszáradjon 🙂 (természetesen a friss dohányokról beszélünk ez esetben).

    , Hozzászólás ID: #94784
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Akinek a gurmandos képek kellenek dobjanak pü-t.

    , Hozzászólás ID: #94785
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631

    Kis kényszerszünet után, a ballagás és az érettségi között visszatértem 😀

    (Elromlott a gépem, most kapott laptopról vagyok)

    , Hozzászólás ID: #94786
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414
    Dice írta korábban:
    Kis kényszerszünet után, a ballagás és az érettségi között visszatértem 😀

    (Elromlott a gépem, most kapott laptopról vagyok)

    Velkam bekk! Gratula az új laptophoz!

    , Hozzászólás ID: #94787
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    sYska/!/ írta korábban:
    Akinek a gurmandos képek kellenek dobjanak pü-t.

    Értelem szerűen a nopublic fájl tartalmát ésszel kezelni, heeee. 🙂

    , Hozzászólás ID: #94788
    neopht
    Felhasználó
    nEopht
    • Hozzászólás: 341
    moldy007 írta korábban:
    45 db tenyeres kárász és 2 ponty…..

    Jó volt a kapás eső után ? 😀

    , Hozzászólás ID: #94789
    .kiki.
    Felhasználó
    .Kiki.
    • Hozzászólás: 295

    Vaaaúúúúúúúúúú :diable:

    , Hozzászólás ID: #94790
    kismiki
    Felhasználó
    kismiki
    • Hozzászólás: 304
    beriking írta korábban:
    tudjátok véletlenül, hol lehet kapni Magyarországon AF dohányt? Ha lehet, hol?

    Lehetőleg friss legyen! És mennyi az ára?

    , Hozzászólás ID: #94791
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962
    nEopht írta korábban:
    moldy007 írta korábban:
    45 db tenyeres kárász és 2 ponty…..

    Jó volt a kapás eső után ? 😀

    Este felé kezdet cseperegni,akkor már szedelődzködtünk…összesen 101 hal volt amiből 4 ponty.. (apám és barátnőm is horgásztak)A zsákmány bekerült a saját mini tavunkba (3x4m) …remélem megnőnek…

    , Hozzászólás ID: #94792
    wazza
    Felhasználó
    WaZza
    • Hozzászólás: 104

    Túl az irodalom írásbelin, kinek hogy ment? És mit választottatok? Én az érvelést, volt rizsa rendesen 😀

    , Hozzászólás ID: #94793
    swix
    Felhasználó
    SwIX
    • Hozzászólás: 213

    Én mondjuk tavaly érettségiztem de szerintem mindig elemzést kell választani irodalmon. Sokkal szabadabb. Az érvelésnek vannak felépítés és tartalombeli követelményei szóval ha szigorúbb a tanárod akkor az nehezebb.

    , Hozzászólás ID: #94794
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Wuááh! A Vízipipa Fan oldalán ezennel lehet lájkolni a cikkeket és megosztani! Katt-katt-kat-kat-katt!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

    , Hozzászólás ID: #94795
    beriking
    Felhasználó
    beriking
    • Hozzászólás: 103
    sYska/!/ írta korábban:
    Wuááh! A Vízipipa Fan oldalán ezennel lehet lájkolni a cikkeket és megosztani! Katt-katt-kat-kat-katt!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

    Legszívesebben ezt is lájkolnám! 😀

    , Hozzászólás ID: #94796
    wazza
    Felhasználó
    WaZza
    • Hozzászólás: 104
    sYska/!/ írta korábban:
    Wuááh! A Vízipipa Fan oldalán ezennel lehet lájkolni a cikkeket és megosztani! Katt-katt-kat-kat-katt!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

    Nem értem miért ilyen “népszerű” ez a lájkolgatás :triste1: Ui: Upsz majdnem jelentettem, idézés helyett, még jó hogy figyeltem xD

    , Hozzászólás ID: #94797
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712
    WaZza írta korábban:
    Túl az irodalom írásbelin, kinek hogy ment? És mit választottatok? Én az érvelést, volt rizsa rendesen 😀

    A szövegértés nehezebb volt a tavalyinál, de így nézve a megoldást olyan 30-32 pontot összeszedtem a 40-ből. A szövegalkotásnál meg novellaelemzést választottam. Móricznak csak a munkásságáról lehetett írni majdnem egy oldalt ami összefüggött a szöveggel, plusz még a többi. Lazán megvolt a három oldal, már 11-kor végeztem. 😀

    , Hozzászólás ID: #94798
    duayne
    Felhasználó
    Duayne
    • Hozzászólás: 160

    Holnapra nincs valami tippetek, mi az, ami tuti benne lesz? Matek az szopóági.

    , Hozzászólás ID: #94799
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631
    WaZza írta korábban:
    Túl az irodalom írásbelin, kinek hogy ment? És mit választottatok? Én az érvelést, volt rizsa rendesen 😀

    Én összehasonlító elemezést írtam, de nem jött össze a 3 oldal :S 2 lett meg egy kicsi

    A szövegértés nem volt annyira para szerintem.

    , Hozzászólás ID: #94800
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631
    James írta korábban:
    WaZza írta korábban:
    Túl az irodalom írásbelin, kinek hogy ment? És mit választottatok? Én az érvelést, volt rizsa rendesen 😀

    A szövegértés nehezebb volt a tavalyinál, de így nézve a megoldást olyan 30-32 pontot összeszedtem a 40-ből. A szövegalkotásnál meg novellaelemzést választottam. Móricznak csak a munkásságáról lehetett írni majdnem egy oldalt ami összefüggött a szöveggel, plusz még a többi. Lazán megvolt a három oldal, már 11-kor végeztem. 😀

    Be tudnád linkelni a megoldást? Köszi!

    , Hozzászólás ID: #94801
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712
    Dice írta korábban:
    Be tudnád linkelni a megoldást? Köszi!

    de ez még nem a hivatalos megoldókulcs.

    , Hozzászólás ID: #94802
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962
    , Hozzászólás ID: #94803
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631
    James írta korábban:
    Dice írta korábban:
    Be tudnád linkelni a megoldást? Köszi!

    de ez még nem a hivatalos megoldókulcs.

    Köszi! Az első rész nekem 40/30-33 pont, a fogalmazásba pont azokat írtam mint amik le vannak írva 😛 Csak rövid lett..

    , Hozzászólás ID: #94804
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Régen én az összehasonlító elemzést gyúrtam. Egyszerűen annyit csináltam, hogy tudatosan az utolsó pár hónapban, amikor készültünk az érettségire, összegyűjtöttem a különböző összehasonlítási szempontokat, illetve a lehetséges variációkat. Így volt egy elég részletes vázam, amit bármilyen művek összehasonlítására fel lehetett használni és e mellé vettem még az amúgy kiemelt szempontot, ami alapján az összehasonlítást venni kellett. Így volt egy szubjektív szempont, amelynél a saját elképzeléseim szerint hasonlítottam össze a műveket, illetve volt egy kőkemény szakmai megközelítés, szakzsargonok tömkelegével. E mellé jött természetesen a fogalmazás szabatos felépítése, de azzal szerencsére sosem volt gondom.

    A többit azt valahogy sosem szerettem, mondhatni sosem tudtam “humán” fejjel megközelíteni a dolgokat 😀 Racionalitás rulez!

    , Hozzászólás ID: #94805
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    WaZza írta korábban:
    sYska/!/ írta korábban:
    Wuááh! A Vízipipa Fan oldalán ezennel lehet lájkolni a cikkeket és megosztani! Katt-katt-kat-kat-katt!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

    Nem értem miért ilyen “népszerű” ez a lájkolgatás :triste1: Ui: Upsz majdnem jelentettem, idézés helyett, még jó hogy figyeltem xD

    Számomra social marketing szempontjából, plusz egy visszajelzés, hogy mely cikkek a legjobbak. Milyen cikkből kéne még írni, mit szeret a ‘nép’. 🙂

    + Tényleg jó reklám is a lájk. 😛

30 bejegyzés megtekintése - 12,661-12,690 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.