Riccio írta korábban:
“azt nem tudom hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogjuk megvívni, de hogy a negyediket botokkal meg kaviccsal, az biztos”
Van benne fantázia, de egy harmadik világháború után én inkább azt kétlem, hogy lenne még ember, aki megvívja a negyediket. Jelenleg azért nagyon ügyelnek arra az államok, hogy ne törjön ki egy harmadik világháború. Ha jobban belegondolunk, a globalizáció és a gazdasági integráció miatt már annyira összefonódtak az egyes államok gazdasági érdekei, hogy egyik sem lenne meg a másik nélkül. Kína és az USA politikája elvileg merőben más, habár találhatnánk sok mindent amiben a gyakorlatban megegysezik a két rendszer. Ennek ellenére nem puszipajtások, viszont a gazdaságuk nem maradna életben a másik nélkül. Kínában van az olcsó munkaerő és a gyárak, az USA-ban pedig a tőke. Mellesleg az USA jelenleg a világ legeladósodottabb országa, ami miatt már sokan féltik az amerikai gazdaságot, de egyhamar nem fog összeomlani.
Az első és második világháború kitörésekor a gazdaság sokkal jobban megoszlott nemzetgazdaságokra. Az elsőben a cél a gyarmatok újrafelosztása és a gazdasági vezető szerep megszerzése volt. A legnagyobb ellentétek pont Európában voltak. A második világháború főleg politikai ellentétek miatt robbant ki. Nehéz megmondani, hogy mi volt a kiváltó ok, mert a háborús ürügy mindig valami “pitiáner” dolog, am miatt egyébként nem törnének ki világháborúk. Mondhatjuk, utolsó csepp a pohárban. De mellékesen fontos ürügy volt az is, hogy a katonai technikákat ki akarták próbálni. Az USA atombomba-támadása teljesen fölösleges volt, mert Japán addigra már kapitulált, csak a békeszerződést nem írták alá, csak pár nappal a bombatámadás után. Viszon az USA kipróbálta az új bombáját, ezáltal bemutatta, hogy vele nem lehet játszadozni.
A mai politikai és gazdasági helyzet viszont teljesen más. Nem beszélhetünk már nemzetgazdaságokról, csak talán néhány Latin-Amerikai országban. A korábban ellenfélként létező nayghatalmak mostanra függnek egymástól. USA Kínától, Európa saját magától, vagyis az Európai országok, főleg az EU-tagok már nem fognak szembeszállni egymással. Európa egésze függ Oroszországtól és a Közel-Kelettől, mígnem az egész világ függ az olcsó Távol-keleti árucikkektől.
Szóval a mai helyzetben nagyon vigyáznak egy világméretű háború kitörésére, habár a világ minden táján háborúznak. USA-n kívül majdnem egész Európa háborúzik. Magyarország is háborúzik pl Afganisztánban, habár sok helyen nem kimondott háborúról, hanem békefenntartásról beszélünk, de a fegyverekkel történő békefenntartás kicsit abszurd.
Ebben a helyzetben, ha kitörne egy harmadik világháború, akkor az minden bizonnyal atomháború lenne, de az USA-ban fejlesztettek már ki még szörnyűbb gyilkoló technikákat is. Ezek bevetése lerombolná a Földet és az emberiséget, a megmaradt populáció pedig abnormális utódokat hozna a világra a sugárzás miatt. De a gazdasági széthullás már előbb tönkretenné az embereket.
Egyébként nem véletlenül beszélnek 2012-vel kapcsolatban spirituális váltásról. Habár az évszám sokak szerint nem mond semmit és kitaláció az egész, az már most észrevehető, hogy az emberek fejében kezd letisztulni, hogy a kapitalista pénzközpontú világ felett eljárt az idő. Sajnos nem egy csapásra fognak rájönni az emberek, hogy nem a pénz miatt élünk le ilyen rövid életet a Földön, de reménykedhetünk benne, hogy nem a harmadik világháború következik, hanem valóban egy váltás. 2012 szerintem túl közeli időpont egy ilyen változáshoz, de később talán elképzelhető lesz. A jelenlegi pénzügyi és gazdasági válság pedig bemutatja a pénzvilág instabilitását, amit általában harmincévenként megtapasztalhatunk. Elképzelhető, hogy egy idő után nem lesz több válság, csak egy, de az akkora, amekkorából már nem tud felállni a világ. Na annak a folytatása lesz érdekes… 🙂
Kicsit lehet, hogy hosszú lett a hsz, ezért bocs, csak most elgondolkodtam kicsit és leírtam :D.