En eddig ugy csinaltam mindig, hogy szinte csak a szen alatt voltak lyukak, es nem volt gond (termeszetesen normalis dohany eseteben :gene: ) a fusttel. Regen 40-es szenet hasznaltam, es a lyukak az alufolia kozepen voltak, erre ment ra a szen. Ezutan nemreg kiprobaltam ugyanezt 33-as szennel, es szamomra sokkal jobban bevallt, mivel egyenletesen kellemes fustot kaptam, mig a 40-esnel az elejen a tul nagy ho miatt kicsit eros ize volt a dohanynak, de az is beallt rovid idon belul. Mindezt termeszetesen alugyuruvel es egy reteg foliaval.
Ma viszont megneztem egypar videot, illetve olvasgattam hozzaszolasokat ezzel kapcsolatban, es ott majdnem mindenhol ugy csinaljak, hogy kilyuggatjak szepen az egesz foliat (nem szitat csinalnak belole, egyenletesen vannak kellemesen a lyukak mindenhol; nem csak a szen alatt) es mondjuk 3 szenet tesznek ra, szigoruan a szelere; nem a kozepere (ezt a nagy kiszerelesu, nem onbegyullados, kisebb meretu szeneknel ajanlottak; a 40-esre azt mondtak, hogy felbetorik altalaban es ugy rakjak a ket szelere, a 33-asnal pedig 3 fél darabot, tehat masfel szenet gyujtanak be es azt szinten haromszog alakba). Ezt az utobbi modszert meg nem probaltam, a kulonbseg szamomra abban rejlik, hogy mig az en modszeremnel a levego, amit beszivtam, szinte teljes egeszeben a szenen jott at, igy eleg nagy homennyiseg jutott a dohanyra (ezert is lehetett a 40-es mar kicsit eros is, amig le nem egett picit). Utobbi modszernel ugy gondolom, hogy a levego, amit beszivsz, az csak a szenek kozti magasabb homersekletu levegobol jon, igy nem olyan forro, nem eg el olyan hamar a dohany, viszont kevesebb fustje is lesz.
Na, kicsit hosszura sikerult, de ugy gondolom, hogy erdemes probalkozni a kulonbozo modszerekkel. Szemely szerint ezt a “szenet a szelere pakolos” modszert most ki is probalom, aztan majd irok rola 🙂
(bocs a kicsit off-ert, mehetne a szenes temaba is, de itt van perpill szo rola :p)